PLAIS Bulletin 100

Drodzy PLAIS’owicze,

Nie chce się wierzyć, ale to już setny, jubileuszowy numer Biuletynu PLAISu (– Polskiego Oddziału Association for information Systems

1. Wyniki wyborów do PLAIS Executive Board na kadencję 2018-2020

Na kadencję 2018-2020 wybraliśmy następujący Executive Board, czyli Zarząd:

1. President - Prof. Stanisław Wrycza z Uniwersytetu Gdańskiego

2. President-Elect – Prof. Piotr Soja z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie:

http://janek.uek.krakow.pl/~sojap/

3. Treasurer – Prof. Jolanta Kowal z Uniwersytetu Wrocławskiego:

http://www.old.psychologia.uni.wroc.pl/?q=users/jkowal

4. Secretary – Dr Michał Kuciapski z Uniwersytetu Gdańskiego

http://www.e-mentor.edu.pl/artykul/index/numer/73/id/1341

Całemu Zarządowi PLAISu i sobie - życzę owocnej kadencji a zwłaszcza utrzymania wysokiej pozycji PLAISu w rankingu narodowych Chapters - jako AIS Outstanding Chapter , tak jak zalata 2014 i 2016. To istotne dla wizerunku polskiej informatyki tej dyscypliny (tak jest nazywana w wielu krajach) nauki, w światowym środowisku

2. PLAIS Annual General Meeting przed EuroSymposium

Na 1,5 godz przed EuroSymposium’2018 – 20 września - odbył się przewidziany Statutem PLAISu (Bylaws http://plais.org/?page=bylaws ) – Annual General Meeting. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym ważnym, corocznym spotkaniu PLAISu. Część z nas była obecna bezpośrednio w sali konferencyjnej EuroSymposium’2018, a dzięki połączeniu wideokonferencyjnemu połączyli się też niektórzy nasi zagraniczni członkowie PLAISu, wykazując się dużą aktywnością. W tym miejscu szczególnie pragnę podziękować Pani prof. Özlem Albayrak (Bilkent University z Turcji) oraz Panu prof. Andrzejowi Zaliwskiemu z Nowej Zelandii, który pokonał znaczną liczbę stref czasowych :-).

Dyskutowaliśmy o bieżących i przyszłych kwestiach sprawnego funkcjonowania PLAISu dla podtrzymania jego wysokiej pozycji w rankingu narodowych AIS Chapters, jako Outstanding Chapter.

3. EuroSymposium’2018

W przekazywanych mi opiniach uczestników udało się – więcej na ten temat, wraz z Galerią zdjęć, w załączniku. Już dziś zapraszam na kolejne EuroSymposium, które odbędzie się pod koniec września 2019 roku.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich PLAISowiczów

Stanisław Wrycza

PLAIS President