PLAIS Bulletin 61
Szanowni PLAIS-owicze,

Wraz z podwyższeniem AIS membership fee dla członków PLAIS zmniejszyła się też ich liczba. Podwyżka była związana ze wzrostem PKB Polski i przejściem do grupy państw o najwyzszym PKB na głowę mieszkańca według indeksu ONZ. AIS ma takie zasady i zarząd AIS nie ma zamiaru ich zmienić.

Próbowałem uzyskać obniżkę tej wysokiej stawki (235USD) argumentując to, w kilku listach, znacznie niższymi średnimi dochodami Polaków w stosunku do liderów w klasyfikacji ONZ. Odniosło to pewien skutek bowiem wyjątkowo dla Polaków obniżono stawkę do 133USD rocznie na okres 2 lat. Niczego więcej tutaj nie da się osiągnąć.

Zachęcam więc wszystkich do pozostania w tej międzynarodowej organizacji naukowej szczególnie w czasach starań o cytowania i wysoki indeks Hirscha nieoceniony może się tu okazać bieżący dostęp do bogatej eLibrary AISu. Inne korzyści przedstawiła Pani Prezes AIS w wideokonferencyjnym wykładzie na ubiegłorocznym EuroSymposium'2013:


http://eurosymposium.eu/eurosymposium2013.pdf

Wiele krajów o mniejszej liczbe ludności ma znacząco więcej członków niż Polska aktualnie. Warto więc aby Polska była reprezentowana w AISie przez godną liczbę członków.

Płatność obniżonego dla nas aktualnie membership fee można wygodnie i szybko wykonać w serwisie AISu.

Gorąco do tego zachęcam,życząc udanych wakacji,

Stanisław Wrycza
Prezes PLAIS